Figyelembe véve, hogy életünk közel egyharmadát fekve, pihenéssel töltjük, különös figyelmet kell szentelnünk annak, hogyan tehetjük ezt az időt a lehető legkényelmesebbé. Ebben fontos szerepe van a személyre szabott, kellemes alvást biztosító fekhelynek. Ennek két fő alkotórésze funkció szempontjából az ágykeret és az ágybetét. Az ágykeret alapvetően az esztétikumot szolgálja, megadja a hálószoba hangulatát, míg az ágybetét elsősorban kényelmünkről gondoskodik.
Amikor ágykeretet illetve matracot választunk, az alábbi kulcsfontosságú szempontokról ne feledkezzünk meg:
- méreteink (testsúly, magasság)
- korunk
- alvási szokásaink
- egészségügyi állapotunk (pl. allergia, gerincproblémák…stb.)
Ahhoz, hogy az éjszaka folyamán zavartalanul tudjunk pozíciót változtatni, helyezkedni, ágyunk hossza legalább 15, adott esetben akár 20 cm-rel több kell, hogy legyen, mint magasságunk. A szélességet illetően egy felnőtt számára az ideális a 90 cm, de semmikképp nem kevesebb 80 cm-nél. A fekvőfelület ideális magassága általában 43-46 cm, ebből a magasságból kényelmesen fel tudunk kelni.
Magasított ágykereteket is széles körben kedvelik főleg az idősebb korosztálynak, lehet igazán előnyös, amikor minimális térdhajlítás mellett lehet felkelni az ágykeretről, illetve leülni rá.
Az ágykeret kiválasztásánál mindenkinek más szempont a fontos. Van, aki előnyben részesíti az ágyneműtartós ágykeretet, mely praktikus és helytakarékos. Érdemes gázteleszkópos ágyneműtartót, vagy ágy alól kihúzható görgős tárolót választani, mely igazán jó megoldást nyújt az ágynemű tárolására.
Létezik megoldás egyéb tárolási lehetőségre is, mint például a fejvégben elhelyezett ágyneműtartó:
Van, akit nem az ágynemű elhelyezése a fő szempont, hanem kizárólag a kinézet, a dizájn. Mindkét nézőpont számára jó választás lehet egy tömörfa ágykeret, mely időtálló, praktikus és gyönyörű darabja a hálószobának.
Tömörfa ágykeretek: www.infinitodesign.hu